czwartek, 20 sierpnia 2015

Go! Go! Nippon! ~My First Trip to Japan~

Visual Novel
Rok wydania:  2011 (?)
Producent: OverDrive
Wydawca: MangaGamer
Długość: 2~5 Godzin
Można zakupić np. na: STEAM

W Go! Go! Nippon! wcielamy się w rolę chłopaka, który po raz pierwszy przybywa do Japonii na tydzień, aby trochę pozwiedzać i się zapoznać z tutejszą kulturą.
Pomóc mu tym ma jego dwójka znajomych z internetowego czatu - Makoto oraz Akira. 
Oczywiście bohater nie spodziewa się jeszcze tego, że jego znajomi są dość uroczymi siostrami i na dodatek cały tydzień spędzi z nimi sam w domu, gdyż ich rodzice wyjechali na dwa tygodnie.

Zanim rozpoczniemy naszą przygodę będziemy musieli nadać imię naszemu bohaterowi, a następnie wpisanie przeliczenia kursu (z Euro bądź Dolarów na Jen).
Po wypełnieniu tych dwóch rzeczy wskoczymy wprost do naszej historii, która rozpoczyna się w samolocie. Nasz bohater rozmyśla o tym jak spędzi czas ze swoimi dwoma przyjaciółmi w Tokio. Po przylocie chłopak ze zdziwieniem stwierdza iż 'nie widzi nikogo, kto przypominałby jego znajomych'.

Chwile po tym pojawia się przed nim dziewczyna, która - jak to po krótkiej konwersacji się okazuje - jest jego "znajomym" z czatu i przedstawia ona swoją siostrę.
Chłopak jest początkowo zdziwiony gdyż myślał, że imiona Akira i Makoto są imionami męskimi, gdyż bohaterzy mang i anime, których znał o takowych imionach byli mężczyznami.
Po całkowitym wyjaśnieniu sobie wszelkich spraw dotyczących tego kto jest kim nasza trójka udaje się do domu sióstr. Ku kolejnemu zdziwieniu naszego bohatera okazuje się iż przez kolejne 7 dni będzie on w tym domu sam na sam z dziewczynami, gdyż ich rodzice wyjechali na dwa tygodnie w podróż. Naszym zadaniem przez kolejne 7 dni podczas, których "będziemy" przebywać w Japonii będzie zwiedzanie Tokyo. 

Przy okazji poznamy lepiej Akirę oraz Makoto, co za tym idzie dowiemy się tego aby nie powierzać gotowania Makoto oraz tego, że Akira nie zna angielskiego.Za to obie siostry bardzo dobrze przygotowały się na przyjazd gościa, gdyż podczas oprowadzania będą opowiadały o historii, kultury oraz innych rzeczach dotyczących Japonii i miejsc, które tam zwiedzimy.
Podczas każdego ze zwiedzań będzie z nami jedna z sióstr. To z którą będziemy spędzać czas zależeć będzie od miejsca, które wybierzemy do zwiedzenia.W Go! Go! Nippon! mamy ( o ilę się nie mylę ) 3 zakończenia. Do wyboru zakończenie z Akirą, Makoto bądź obydwiema z nich. To z kim otrzymamy zakończenie będzie zależało od tego z którą z sióstr spędzimy więcej czasu na zwiedzaniu.

Co do dźwięku i grafiki - postacie uważam za naprawdę ładnie narysowane, natomiast tła trochę mi się nie podobały, głównie dlatego, że często pokazywane było po prostu zwykłe tło nieba. Gdy nasi bohaterzy szli do sklepu, coś zwiedzali bądź w niektórych innych sytuacjach było wyświetlone jedynie tło nieba i pozostawało nam jedynie wyobrażenie tego co tam mogło być na podstawie samego opisu. Dźwięk natomiast był dość monotonny. Mimo tego iż zmieniał się w zależności od miejsca zwiedzania to jednak po chwili robił się okropnie nudny, że miałam jedynie ochotę go wyciszyć.Ogólnie sądzę, że Visual Novel Go! Go! Nippon! ~My First Trip to Japan~ mogę szczerze pochwalić. Jest to VN odpowiednia dla osób w każdym wieku ( pomimo, że steam chce potwierdzenia wieku ) gdyż gra nie posiada scen/tekstów odpowiednich dla osób pełnoletnich ( pomijając dwie sceny z lekką nagością).
Po za tym możemy się tutaj dowiedzieć ciekawych rzeczy o Japonii, historii tego kraju, obyczajów i kultury tam obowiązujących. Chociaż chwilami ilość tekstu i informacji historycznych może przynudzać, szczególnie pod koniec to jednak Go! Go! Nippon! otrzymuje ode mnie dość pozytywną ocenę.
Ocena: 8/10

Pozostałe Screeny:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz